V září opustila 38letá žena z Jablonecka brány věznice a nyní již opět čelí obvinění z několika přečinů.

Podivné chování u výběrového bankomatu a k tomu navíc igelitové sáčky na rukou prozradili 38letou ženu z Jablonecka z krádeže. Počátkem září tohoto roku byla žena propuštěna z vězení na svobodu, kde si odpykávala trest za krádeže a nyní se bude opět za krádeže zpovídat před soudem.

Liberečtí kriminalisté zahájili v těchto dnech proti Jablonečance trestní stíhání, a to hned pro několik přečinů najednou. Žena si vyslechla obvinění ze spáchání přečinu „krádeže“, „porušování domovní svobody“, „neoprávněného užívání cizí věci“ a „neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“.

Počátkem měsíce října z 11. na 12. října se dopustila krádeže ve Středočeském kraji, kde během noční doby vnikla do rodinného domu v Mnichově Hradišti. Uvnitř domu následně z prostoru předsíně odcizila dva klíče od osobního motorového vozidla Škoda Fabia a také klíče od domu. Užitím odcizených klíčů se dále zmocnila vozidla Škoda Fabia, které stálo zaparkováno před uvedeným domem v ulici Jiráskova a s ním z místa odjela. Vozidlo následně užívala i nadále, až do doby, kdy byla zadržena Policií ČR. Vozidlo bylo v hodnotě 150 tisíc korun.

O dva dny později, také v noční době, navštívila bytový dům v Liberci, v ulici Karolíny Světlé. Žena vešla do bytového domu, kde ve druhém patře využila neopatrnosti majitelů jednoho z bytů. Pomocí zapomenutých klíčů v zámku si otevřela vstupní dveře do bytu. Uvnitř bytu odcizila v kuchyni odloženou dámskou kabelku s osobními doklady, platební kartou, finanční hotovostí a ještě dalšími osobními věcmi. Kromě toho si odnesla také pánskou peněženku, která ležela na lednici, vekteré se také nacházela finanční hotovost, osobní doklady, doklady k motocyklu Yamaha a mimo jiné další platební karta. V tomto případě způsobila majitelům bytu škodu za bezmála 8 tisíc korun.

Uplynuly pouze tři dny a žena se vydala na další krádež, tentokrát do obce Zdislava. Zde majitelé domu doplatili opět na svoji neopatrnost. Žena využila neuzamčených vchodových dveří, kterými se bez užití násilí dostala dovnitř. Její drzost však neznala hranic, neboť nyní ke krádeži zvolila denní dobu.  Na verandě domu odcizila dámskou kabelku s peněženkou, finanční hotovostí, platebními kartami, osobními doklady a osobními věcmi majitelky. Majitelce způsobila na odcizených věcech škodu za bezmála 4 tisíce korun. Ještě tentýž den ve večerních hodinách vyrazila žena odcizeným vozidlem do Hrádku nad Nisou, kde se u budovy České pošty opakovaně pokusila na odcizené platební karty o výběr finanční hotovosti z bankomatu.

Náhodnou a špatnou  kombinací čísel však s výběry neuspěla a k požadované finanční transakci nedošlo. Ještě před tím než na ženu u bankomatu přišla řada, chovala se podivně. Pokřikovala různě na lidi, kteří stáli ve froně před ní a rozčilovala se, že zdržují. Upozornila na sebe nejen svým nevhodným chováním, ale také igelitovými sáčky, jednorázovými rukavicemi na rukou, které si nesundala ani v době výběru. To, proč měla na rukou rukavice, již dále vysvětlovala policejní hlídce.

Žena skončila na policejní služebně v Hrádku nad Nisou, kde policistům musela celou věc vysvětlit. Rukavice si údajně zapomněla sundat poté, co tankovala benzín na nedaleké čerpací stanici. Avšak, to že jela autem, které bylo hlášené jako kradené a pokoušela se o několik výběrů na odcizené platební karty, již policistům nevysvětlila. Žena nakonec skončila v policejní cele.

Hrádečtí policisté zajistili odcizené vozidlo a také část odcizených věcí, které následně předali zpět jejich majitelům. Po provedených úkonech trestního řízení byla žena propuštěna zpě na svobodu, kde si počká na konečný verdikt soudu. Vzhledem k tomu, že byla v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost soudně trestána, může ji soud nyní poslat až na tři roky do vězení.

Velké poděkování patří občanům, kterým nebylo lhostejné dění kolem nich a na podivné chování ženy upozornili tamní policisty. Díky nim mohly být některé odcizené věci navráceny zpět jejich majitelům.

Zdroj: Policie ČR