Na základě operativního šetření pojali kriminalisté podezření na pěstírnu konopí v centru města Olomouce. Realizace případu proběhla 19. 9. 2016. Na základě předchozího souhlasu státního zástupce byl v této souvislosti zadržen v místě svého bydliště 38letý muž z Olomoucka, podezřelý z tohoto protiprávního jednání a provedena domovní prohlídka v bytě na Dolním náměstí v Olomouci.  Podezřelý měl v uvedeném pronajatém bytě, který nesloužil k bydlení, od září roku 2015 do doby svého zadržení takto neoprávněně pěstovat a sklízet konopí. Ke své činnosti se plně doznal.

Při realizaci případu kriminalisté zjistili, že se jedná o kvalitně vybudovanou indoorovou pěstírnu konopí, včetně osvětlení, hnojiv a dalších předmětů určených k nedovolené výrobě psychotropní látky s obsahem THC. Kompletní indoor pěstírnu se 140 kusy vzrostlých rostlin konopí o velikosti od 58 do 70 centimetrů zajistili, stejně jako sušenou rostlinnou hmotu konopí. Zajištěné rostliny i sušená hmota byly zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.

38letý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu, v případě odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. O dalším postupu bude rozhodnuto na základě výsledků vyžádaných znaleckých expertiz. Podezřelý byl po provedení potřebných úkonů ze zadržení propuštěn. Kriminalisté na případu nadále pracují a v této souvislosti probíhají další úkony trestního řízení.

Zdroj: Policie ČR