Mladý muž (roč. 96) z Loun opakovaně porušil, od srpna letošního roku, zákon. Svoji trestnou činnost zahájil s nezletilým spolupachatelem (bude řešen v trestním řízení samostatně) tím, že v zahrádkářské kolonii v Lounech přelezli plot a z pozemku odcizili elektrokolo, motorovou pilu, křovinořez, bourací kladivo a vrtačku s příslušenstvím. Dvěma majitelům tak způsobili škodu v celkové výši 17 000 korun. Uvedený mladík si pak sám vyhlédl koncem srpna odemčené boční dveře jednoho hotelu v Lounech, kde z pracovní místnosti odcizil tablet v hodnotě 2000 Kč. Poté si prohlédl neuzamčenou šatnu zaměstnanců, odkud odcizil kabelku s peněženkou,  doklady a platební kartou. S tou pak následně provedl několik bezkontaktních plateb. V páchání trestné činnosti pokračoval i v září letošního roku, kdy ve školní jídelně jedné lounské základní školy odcizil z odložené aktovky peněženku s hotovostí a mobilní telefon. Způsobil tak škodu ve výši 2700 Kč.

V této základní škole si dále přisvojil z volně přístupných šaten celkem pět mobilních telefonů a finanční hotovost v řádu stovek korun. V polovině září neunikl jeho pozornosti ani další lounský hotel. Odcizil zde volně odložené klíče od osobního automobilu značky Chevrolet a po společné domluvě se svým komplicem (79. ročník) toto vozidlo odcizili. Pachatelé se pokusili vůz na Teplicku prodat, avšak neúspěšně. Odnesli z něj nakonec alespoň nabíječku k tabletu, kameru a nějaké drobnosti. Poškozené společnosti tak způsobili škodu ve výši 195 000 Kč. Veškeré této trestné činnosti se mladší z uvedené dvojice dopustil i přesto, že již byl Okresním soudem v Lounech odsouzen za přečiny porušování domovní svobody a krádeže a dále Okresním soudem v Litoměřicích za přečin úvěrového podvodu k souhrnnému trestu odnětí svobody, a to nepodmíněně.

Mladý zloděj se nakonec ke všem svým skutkům doznal. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování mu sdělil obvinění za trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Dále je stíhán i pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť si řádně neplnil povinnosti v souvislosti s výkonem ochranného ambulantního léčení, nařízeného rozsudkem Okresního soudu v Lounech. Obviněný se nyní nachází ve vězení pro předchozí trestnou činnost. Jeho komplice, který již byl rovněž soudně trestán, stíhá policejní komisař pro trestný čin krádeže na svobodě.

Zdroj: Policie ČR