Dopravní nehodu způsobila šestačtyřicetiletá žena, která se v jedné z obcí na Bílovecku bez svolení zmocnila vozidla svého příbuzného. O případu informuje nprap. Mgr. Darina Knižátková.

Žena ovlivněna alkoholem se s vozidlem značky Chevrolet měla vydat na „téměř stometrovou“ jízdu, během které dojela k místnímu hostinci, do jehož budovy dvakrát narazila.

I přes to, že během nárazu došlo k značnému poškození jednoho z kol, pokračovala v jízdě až do chvíle, kdy jí vozidlo nedaleko místa, kde se jej zmocnila, zcela vypovědělo službu.  Zde se po chvíli dostavila policejní hlídka, která ženě při dechové zkoušce naměřila téměř tři a půl promile alkoholu v dechu. Policisté ženě ihned na místě zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin neoprávněné užívání cizí věci, za který ji hrozí až tři roky za mřížemi. Škoda, kterou během své krátké jízdy způsobila, byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

Vandal způsobil škodu za sto tisíc

Během středečního dopoledne zaparkovala pětašedesátiletá žena své vozidlo značky Subaru na ulici K. Schwarze v Novém Jičíně. Když se k němu po hodině vrátila, zjistila, že lak vozidla je na mnoha místech poškrábaný. Dosud neznámý výtržník způsobil v laku mnohočetné rýhy v délce až 160 centimetrů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Policisté po pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci, intenzivně pátrají. V případě dopadení mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.