V pondělí 21. listopadu krátce po devatenácté hodině večerní přijali operátoři tísňové linky oznámení o nebezpečně jedoucím vozidle po dálnici D10 ve směru na Prahu. Jelikož řidič neustále nebezpečně vjížděl i do vedlejšího jízdního pruhu a neustále měnil svou rychlost, řidič kamionu se zachoval nejlépe, jak mohl a zapnutými výstražnými světly po celou dobu jel za tímto řidičem.

Policisté z Obvodního oddělení v Brandýse nad Labem díky tomuto řidiči velmi rychle na 8km dálnice D10 vozidlo vypátrali a po předjetí se jej za použití výstražného světelného a zvukového znamení i za pomoci nápisu STOP snažili zastavit. Řidič však vůbec na pokyny policistů nereagoval a ve velmi nízké rychlosti kličkující z jednoho do druhého jízdního pruhu stále nezastavoval.

V jednom okamžiku, kdy hlídka policejní vozidlo zastavila uprostřed jízdních pruhů, aby řidič musel zastavit, na poslední chvíli se policejnímu vozidlu vyhnul a snažil se policisty předjet a ujet. O předjetí policistů se pokusil několikrát a po celou dobu ohrožoval všechny účastníky silničního provozu. Při posledním pokusu o je zastavení řidič vyjel mimo dálnici. Nakonec devětatřicetiletý řidič sám dobrovolně zastavil v ulici Do Čertous v Praze Horních Počernicích. Policisté u řidiče na místě provedli opakovaně dechovou zkoušku, u které řidiči naměřili bezmála tři promile alkoholu v dechu. Jelikož je řidič podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, byl na místě zadržen a převezen na pražskou policejní služebnu. V případě prokázání viny mu pak hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR