Foto: PČR

Posádka letecké záchranné služby poskytovala spolu s rychlou lékařskou pomocí ve čtvrtek 24. listopadu 2016 pět minut po půl třetí hodině odpoledne pomoc třem zraněným osobám po vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jablonném nad Orlicí a Bystřecí. Informuje por. Bc. Lenka Vilímková.

Třicetiletý řidič nákladní soupravy jedoucí od Bystřece z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Po nárazu sjel do silničního příkopu, kde zůstal s několika tunovým plně naloženým vozidlem stát. „Osobák“ byl nárazem přetočen o 180 stupňů a rovněž skončil v silničním příkopu.

Foto: PČR
Foto: PČR

Těžce zraněný pětačtyřicetiletý spolujezdec z osobního vozu byl letecky transportován do fakultní nemocnice. Dvaadvacetiletý řidič, se kterým cestoval, byl s blíže nespecifikovaným zraněním převezen rychlou lékařskou pomocí do stejného zdravotnického zařízení. Z důvodu zranění jsme u něho na místě nemohli provést dechovou zkoušku na alkohol, proto jsme nařídili odběr krve. Lehce zraněný řidič „náklaďáku“ se ještě před převozem do nemocnice podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem negativním.

Ze strany řidiče nákladní soupavy byla uplatněna technická závada, proto jsme dopravní prostředek zajistili k následnému znaleckému zkoumání. Škoda na soupravě je předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun na osobním autě ve výši 20 tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR