K události došlo 8.7.2017 ve vestibulu metra Karlovo náměstí. Konkrétně deset minut před třináctou hodinou. Na místo hledaná trojice přišla o půl hodiny dříve, kde se do doby incidentu bezcílně potulovala.

Mladík v šedivém tričku poodešel od svých kamarádů. Chvíli jen tak postával, ale po chvíli z ničeho nic doslova skolil úderem pěstí do obličeje náhodného kolemjdoucího, který v tu chvíli psal na svém mobilním telefonu esemesku.

Napadený, který něco takového zjevně nečekal, upadl na zem, při čemž mu mobil vypadl z ruky. Útočník tohoto využil, telefon si přisvojil a z místa odešel jako by nic. Při tom ho následovali jeho kamarád a kamarádka, se kterými do vestibulu původně přišel.

Ze záběrů je zřejmé, že všichni tři vyhledávají celou akci a s největší pravděpodobností čin plánovali předem. Útočníkovo jednání totiž jeho „parťák“ celou dobu natáčel na svůj mobilní telefon, kdy s natáčením začal už dlouho před samotnou loupeží.

Kriminalisté v rámci prošetřování zajistili řadu záznamů bezpečnostních kamer, na kterých jsou hledaní zachyceni. Nicméně ani tak se pachatele do této doby nepodařilo vypátrat.

Proto se nyní z tohoto místa obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud byste kdokoli poznal hledané osoby, znal jste jejich totožnost, místo jejich pobytu, nebo pohybu, předejte prosím tyto informace prostřednictví linky tísňového volání 158.

 

Zdroj: Policie ČR