Foto: PČR

Uherskohradišťští kriminalisté po pečlivě připravované akci zahájili trestní stíhání proti třiatřicetiletému muži z Bojkovicka, ten se v posledních letech zabýval výrobou pervitinu ve značném rozsahu. O případu informuje por. Bc. Milena Šabatová.

Sám třiatřicetiletý muž je uživatelem této drogy. Nejprve se rozhodl, že ji bude vyrábět pouze pro svou potřebu. Výroba mu prý nedělala problémy a výsledný produkt byl podle něj velmi kvalitní a protože uživatelů z řad jeho známých bylo mnoho, zanedlouho drogu vyráběl ve velkém.

Pořídil si zařízení, potřebné chemikálie, v zahraničí nakoupil léky a mohlo se začít. Drogu nejprve vařil v okolních lesích, měl prý strach z prozrazení. Poté ji začal vařit ve svém domě. Uherskohradišťští kriminalisté na základě získaných informací a poznatků provedli v polovině října v tomto domě domovní prohlídku. Muž byl vyrušen zrovna ve chvíli, kdy vařil pervitin. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili kompletní výbavu k výrobě drogy včetně několika rostlin marihuany.

Muž se u výslechu ke všemu přiznal. Za posledních osm let vyrobil téměř půl kilogramu této drogy. Rozsah výroby je nadále předmětem dalšího šetření.

Muž drogu vyráběl i přesto, že byl v minulosti za stejnou trestnou činnost již odsouzen. Je jisté, že drogu už neuvaří a ani nesklidí žádnou zahrádku s marihuanou. Nyní čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle zákona mu hrozí až desetileté vězení. Nyní je stíhán na svobodě.

Zdroj: Policie ČR