Ilustrační foto

V pondělí 6. února ve večerních hodinách požádala o pomoc na služebně obvodního oddělení policie v Turnově plačící mladá žena, která sem přišla bez bot v ponožkách a v lehké šusťákové soupravě. Venku se přitom teploty pohybovaly kolem nuly. Informuje por. Bc. Ivana Baláková.

Oznamovatelka totiž musela uprchnout před svým o několik let mladším partnerem, který jí doma krátce před tím surově zbil. A nebylo to poprvé. Policistům do policejního protokolu vypověděla, že ji slovně a především také fyzicky napadá od počátku jejich vztahu, přičemž se jeho agrese stupňuje.

V pondělí jeho zacházení již nemohla vydržet a z domova utekla. Namířeno měla rovnou na policejní služebnu, kam dorazila v zuboženém stavu. Po těle měla čerstvé hematony od úderů pěstí a kopů svého partnera, se kterým sdílí společnou domácnost. Policisté ho téhož večera zadrželi a noc z pondělí na úterý strávil v policejní cele.

I když ho po zaprotokolování události a nezbytných úkonech z cely propustili, domů nešel a po dobu dalších deseti dnů se tam vůbec nesmí ukázat. Policisté ho včera z bytu vykázali  a případem se i nadále  intenzivně  zabývají.

 

Zdroj: PČR