Na 41letého muže upozornili včera kolem 22.00 dva řidiči, kteří zavolali na linku 158. Oba shodně uvedli, že je v obci na Pardubicku zastavoval policista v uniformě. Protože nikde v blízkosti neviděli žádné služební vozidlo a muž se zdál být pod vlivem alkoholu, oznámili nezvyklou silniční kontrolu na policii.

Při příjezdu na určené místo se policisté (tentokrát už ti praví) nestačili divit. Jejich služební vozidlo měl totiž zastavovat muž oblečený v uniformě Policie. K tomu měl být „vybaven“ samopalem a krátkou zbraní. Hlídka ale záhy zjistila, že se jedná o atrapy.

Falešné nebyly jen zbraně, ale i údajný policista, který si uniformu oblékl neprávem. Rovněž tak neměl žádné oprávnění zastavovat vozidla a kontrolovat řidičům doklady. Aby toho nebylo málo, jevil známky podnapilosti. Přes několik výzev však odmítl provést test na zjištění alkoholu v dechu. Policisté ho proto převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Ani tam nechtěl spolupracovat a odmítal dechovou zkoušku. I přesto se po lékařské prohlídce noclehu na záchytce nevyhnul.

Druhý den ráno si jej policisté vyzvedli a převezli na služebnu obvodního oddělení. Tam vydal všechny části uniformy i jeho výzbroj – plastové makety. Za jeho neuvážené jednání je podezřelý z přečinu přisvojení pravomoci úřadu, za což mu u soudu hrozí až 2 roky odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR