Policisté z Obvodního oddělení II v Hradci Králové sdělili o víkendu 30 leté ženě podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dne 1. 10. 2016 cca hodinu po půlnoci byla žena v Hradci Králové zastavena a kontrolována policejní hlídkou poté, co řídila osobní vozidlo zn. Škoda Felicia.

Projížděla ulicí SNP, měnila podezřele směr jízdy a pohybovala se tzv. „ze strany na stranu“. Když se policisté rozhodli vozidlo zastavit zapnutím výstražného zařízení s červeným světelným nápisem STOP, řidička nereagovala a zastavila až poté, co policisté použili výstražný zvuk. Po zastavení si hlídka všimla, že na sedadle spolujezdce cestuje ve vozidle také černo-bílá kočka. Třicetiletá řidička jevila známky zmatenosti a přiznala se, že před jízdou popíjela alkohol. Provedená dechová zkouška u ní prokázala požití alkoholu s naměřenými hodnotami 2,26 a 2,34 promile.

Policistům sdělila, že se vrací z hudebního klubu, kde pila piva, rumy s Coca-Colou a dále ochutnávala míchané nápoje. Hlídku začala prosit, aby ji pustila, že pojede domů opatrně. Když jí policisté vysvětlili, že to není možné a chystali se jí naopak zadržet řidičský průkaz, rozbrečela se a na adresu policistů střídala vulgarity s prosbami. Žena nakonec skončila na protialkoholní záchytné stanici a její kočka v péči přivolaných strážníků z Městské policie, kteří zvíře převezli do detenčního zařízení. Za řízení „v opilosti“ ji nyní hrozí až roční pobyt za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR