Ilustrační foto

V pátek 3. listopadu 2017 v dopoledních hodinách byla okradena osmasedmdesátiletá žena z Kladna. Tu oslovil asi v půl jedenácté před obchodním domem v Kladně v ulici Vítězná neznámý muž. Ten jí pod smyšlenou legendou, že zná jejího zetě a že pro něj má nějaké věci doprovodil do jejího bytu ve Strouhalově ulici. Tam jí požádal o rozměnění dvoutisícové bankovky. Žena mu ochotně peníze rozměnila. Potom muži nabídla občerstvení, které odešla připravit do kuchyně. Když se vrátila do místnosti s čajem, byl muž pryč. S ním však seniorce zmizela finanční hotovost ve výši 14.000,- Kč.

Jednalo se o muže bílé pleti ve věku 40 až 45 let, vysokého 165 – 175 cm. Oblečen byl do tmavé bundy a tmavých kalhot. Na nohou měl béžové boty. Na hlavě kšiltovku. U sebe měl tmavou aktovku a nápadnou žlutou kytici.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie České republiky vyzývá opět zejména starší spoluobčany k vysoké obezřetnosti vůči různým „návštěvám“! Jedná se  například o falešné pracovníky různých firem (pojišťovny, vodárny, plynárny, energetické závody), zásilkové obchody, zástupce loterií, podomní prodejce a v neposlední řadě osoby vydávající se za rodinné příslušníky, či osoby, které se ocitly v nouzi. Tito lidé se doslova vnucují vstoupit do bytů, či domů. Také mnohdy kontaktují seniory prostřednictví telefonu. Výsledkem jejich jednání však není např. avizovaný odečet plynu, či vody, ani žádný výhodný obchod, nebo životně důležitá pomoc někomu z rodiny, ale trestný čin. Důvěřiví občané tak často přicházejí o úspory, cenné věci a šperky.

Dále žádáme případné svědky, kteří si všimli muže, který odpovídá výše uvedenému popisu, aby se přihlásili na Obvodní oddělení Kladno – město a vyšetřovateli případu pomohli zjistit jeho totožnost. Indicie k jeho osobě je možné sdělit osobně na policejním oddělení na náměstí Edvarda Beneše v Kladně, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.