Ani po 5 měsících vyšetřovatelé neznají totožnost napadené ženy. Znovu se tedy obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po poškozené. O případu informuje mjr. Mgr. Andrea Zoulová.

Celá věc se udála již na počátku června letošního roku v ulici Divišova v Praze 9 Kbelích. Došlo zde k přepadení dosud neznámé ženy. Zcela obnažený muž svou oběť zatáhl do porostu poblíž živého plotu jednoho z místních domů, povalil ženu na zem a pokusil se ji znásilnit. Ve svém počínání byl vyrušen náhodným svědkem, který jej s využitím psa duchapřítomně zadržel až do příjezdu policie. Policisté pohotovostní motorizované jednotky 35letého násilníka převezli na nejbližší policejní služebnu a předali kriminalistům. Ti neprodleně zahájili úkony trestního řízení pro přečin znásilnění a výtržnictví.

Vyšetřování celého případu však komplikuje skutečnost, že napadená žena nečekala na příjezd policie, z místa v šoku utekla a do současné doby se na policii nepřihlásila. Její svědectví je však v tomto případu stěžejní. Svou výpovědí může násilníka usvědčit a zároveň ochránit další ženy od podobného hrůzného zážitku. Kriminalisté ji proto touto cestou žádají, aby se v co nejkratší době přihlásila na tísňovou linku 158. Zachování anonymity a ochrana svědka je v podobných případech samozřejmostí.

Policii se na základě svědecké výpovědi podařilo sestavit identikit pravděpodobné oběti: Žena by mohla být ve věku 17-20 let, 170-175cm vysoké štíhlé postavy, světlé pleti, s tmavšími vlasy v délce po ramena. Podle dalších markantů měla tenké, upravené obočí, oči nalíčené tmavší barvou, rovný nos, plnější rty a zuby bez viditelných vad. V době napadení byla údajně oblečena do džínsů, světlé halenky nebo svetříku a přes ruku měla kabelku. Výstižnost sestaveného portrétu je dle kriminalistů cca 65%

Policisté touto cestou apelují opětovně nejen na samotnou poškozenou, ale i její nejbližší okolí. Svědectví napadené ženy je pro další postup orgánů činných v trestním řízení zcela klíčový. Opět připomínáme, že svou výpovědí může násilníka usvědčit a zároveň ochránit další ženy od podobného hrůzného zážitku.

Zdroj: Policie ČR