Kolem 9.30 hodin dopoledne přijela 30. 5. 2017 rychlá záchranná služba do bytu v ulici Májová v Chebu, kde ošetřovali ženu s bodnořeznými ranami. Vzhledem k závažnosti poranění byla přivolána záchranná letecká služba. O případu informuje mjr. Mgr. Kateřina Böhmová.

Karlovarští kriminalisté včera zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vraždy ve stádiu pokusu.

Dnes v 10 hodin byl podezřelý muž, po kterém jsme od včerejšího dne pátrali, zadržen policisty na Chebsku. Policejní hlídka Obvodního oddělení Cheb venkov si při výkonu služby všimla vozidla, po kterém jsme pátrali v souvislosti s pokusem vraždy ženy v bytě v Chebu. Policisté začali s dostačeným odstupem pronásledovat vozidlo, informovali operační středisko a vyžádali si posily.

Řidič pronásledovaného vozidla sjel s vozidlem na pole, v tuto chvíli již byly dvě policejní hlídky připraveny zasáhnout. I přes opakovanou výzvu policistů, řidič své vozidlo nezastavil. Policista použil další donucovací prostředek, a to varovný výstřel. Ani toto nepřesvědčilo ujíždějícího řidiče, aby zastavil, a tak padlo i několik výstřelů na vozidlo, které bylo zasaženo. Řidič poté zastavil a policisté ho zadrželi.

Na případu nadále pracujeme.

Zdroj: Policie ČR