ČESKOLIPSKO – Řidič pod vlivem drog skončil v policejní cele.

Dnes kolem půl desáté dopoledne zaregistroval policista při výjezdu z Jablonného v Podještědí na Mimoň v protisměru osobní vozidlo tovární značky Audi S8 s německou registrační značkou, které řídil podezřelý řidič, a proto se ho rozhodl zkontrolovat. Dojel ho ve Valtinovské ulici v Jablonném v Podjetědí, kde podezřelý musel zastavit na červenou u semaforu, který tu přechodně reguluje dopravu kvůli stavebním pracem ve městě. Policista na svém služebním vozidle zapnul výstražné světelné znamení s nápisem STOP a po vystoupení z auta vyzval  řidiče audiny, aby také vystoupil z vozu.

Ten však sešlápl plyn a i přes stále svítící červené světlo na semaforu začal ujíždět Valtinovskou ulicí. V té době z druhého směru projížděla kolona vozidel, která měla na semaforu zelenou. Šofér audiny tyto řidiče svojí bezohlednou jízdou jízdou bezprostředně ohrožoval a donutil je, aby jeden po druhém  strhávali řízení ke krajnici. Jedno z vozidel v koloně  odřel. Po chvíli pak naboural do betonového sloupku oplocení a té chvíle využil policista, který ho pronásledoval.odcizené Audiodcizené Audi

Policista vyskočil ze služebního  auta a vyzval ho, aby vystoupil. Protože podezřelý šofér jeho opakované výzvy neuposlechl, naopak se v autě zamknul a snažil se z místa odjet, použil proti němu donucovací prostředek hrozby namířenou střelnou zbraní. Ale ani to nebylo nijak účinné. Policista se proto rozhodl vniknout do vozidla násilím, a to tak, že několikrát udeřil  hlavní služební zbraně do okna dveří řidiče. Ten teprve potom vozidlo odemknul. Policista ho  musel  za použití dalších donucovacích prostředků z auta vytáhnout a nasadit mu pouta.

Zadrženým je třicetiletý občan Polska. Orientační test na drogy ukázal, že je pod vlivem amfetaminu. Je vysoce pravděpodobné, že se jedná o kurýra, kterého si někdo najal k tomu, aby odcizené vozidlo převezl do cílové stanice. Zajištěný vůz, který řídil, totiž dnes ráno v 7.15  jako odcizený nahlásil jeho majitel tamním policistům v Německu. Jeho hodnota se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Vzhledem k tomu, že je zadržený muž pod vlivem návykových látek, budeme s ním moci provádět potřebné procesní úkony včetně výslechu  nejdříve zítra. Cizinec zatím zůstává v policejní cele.

Připomeňme si, že k dopadení jiného polského kurýra, který přes Českolipsko převážel odcizené luxusní vozidlo,  došlo poměrně nedávno, a to 15. října. Policisté ho zadrželi rovněž v Jablonném v Podještědí. Jeho soud  poslal do vazební věznice.