Logo Policie ČR

Koncem září zavítali do této provozovny, nedlouho před jednadvacátou hodinou, dva mladíci. Ti se nejprve posadili ke stolu jako běžní zákazníci, avšak občerstvení si žádné neobjednali. Jak se nakonec ukázalo, pouze si při tomto ledabylém posedávání mapovali terén. O případu informuje por. Mgr. Tomáš Hulan.

Ze záběrů bezpečnostní kamery je zřejmé, že následně hledaní prochází kavárnou sem a tam, přičemž imitují telefonování. I to je ale pouze jeden z jejich úhybných manévrů. V danou chvíli totiž mladíci netelefonují, ale mapují, kde a jak se pohybuje personál restaurace.

A jakmile mají jasno, pustí se do akce. Jednoznačným nenechavcem je v obou případech tmavovlasý mladík v černé, nebo tmavomodré bundě. Ten nejprve, přibližně ve 20.48, odcizí jednu kasírku, druhou pak o cca čtyři minuty později. V součtu si tímto způsobe přišel na hotovost v řádu několik desítek tisíc korun.

Policisté se ale zajímají i o jeho souputníka z kšiltovkou na hlavě. Ten je s největší pravděpodobností v celém případu spolupachatelem, nicméně v tuto chvíli nemůžeme ani vyloučit, že se ve finále bude jednat „pouze“ o svědka.

Každopádně se ale ani jednoho z mladíků zatím policistům nepodařilo vypátrat. Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc při pátrání na širokou veřejnost. Pokud kdokoli mladíky na záběrech bezpečnostní kamery poznáváte, předejte nám prosím indicie k jejich osobám prostřednictvím linky tísňového volání 158.