Policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu dopadli lupiče, který jen několik desítek minut před tím přepadl hernu na náměstí Bratří Synků v Praze 4. O případu informuje por. Bc. Jan Daněk.

Lupič přišel do herny ve středu 5. července okolo páté hodiny ráno a obsluze ještě před hrou na automatech předložil svůj občanský průkaz. Přibližně po minutě hry přišel k ženě za barem a začal po ní požadovat vydání peněz. Svou výhružku ještě podpořil tím, že zpod bundy vytáhl klacek, kterým jí hrozil. Barmanka mu proto ze strachu vydala hotovost ve výši několika tisíc korun, se kterými loupežník utekl.

Policisté, kteří vzápětí dorazili na místo, shlédli videozáznam celého přepadení, díky kterému zjistili podobu muže a věděli po kom tedy pátrat. Fotografii muže si mimo jinými vzali i policisté ze zmiňovaného oddělení, kteří byli úspěšní a podezřelého vypátrali na Nuselské ulici, jak zrovna nesedal do taxíku. Muže proto zadrželi a následně předali kriminalistům. Těm se pak osmnáctiletý lupič k přepadení přiznal. Kriminalisté muži sdělili obvinění z trestného činu loupež, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby.

Zdroj: Policie ČR