Prap. Teraz a nstržm. Ulbrichová

MĚLNICKO- Policisté z Obvodního Oddělení Kostelec nad Labem opět naplnili heslo Pomáhat a chránit. Informuje por. Mgr. Markéta Johnová.

Policejní hlídka Obvodního oddělení Kostelec nad Labem vykonávala dne 28. ledna 2017 po půlnoci běžnou hlídkovou činnost. Ve dvě hodiny ráno projížděla obcí Mlékojedy. Před jedním z domů uviděli ležícího muže. Ani na vteřinu nezaváhali a okamžitě zastavili. Prap. Teraz a nstržm. Ulbrichová provedli kontrolu vitálních funkcí, zjistili, že je muž v bezvědomí. Selhával mu i dýchací systém.

hlídka
Foto: PČR

Všimli si, že drží v ruce inhalátor. Okamžitě začali s resuscitací. Střídali se v masáži srdce. K oživování použili i defibrilátor. Ten však vyhodnotil, že ošetřovaný výboj nepotřebuje. Zhruba po 10 minutách začal oživovaný opět dýchat. Po chvíli nabyl i vědomí.

Po příjezdu zdravotnické záchranné služby si sedmačtyřicetiletého muže do péče převzali záchranáři a převezli ho do nemocnice. Svým včasným a velice profesionálním způsobem zachránili prap. Teraz a nstržm. Ulbrichová muži život.

 

Zdroj: PČR