Logo Policie ČR

Krajští policisté šetří závažný násilný trestný čin, ke kterému došlo v sobotu 17. prosince 2016 v Litvínově. Informuje por. Alena Bartošová.

Na zastávce linkových autobusů v Podkrušnohorské ulici v blízkosti požární stanice byla krátce po 19. hodině nalezena zraněná mladá žena. Podle dostupných informací 21letá poškozená nastoupila do autobusu MHD č. 13, který odjížděl v 19:03 hodin od nádraží v Litvínově směrem na Janov. Žena do autobusu nastoupila s nezletilým dítětem školního věku. Během jízdy měla komunikovat s mladým mužem.

V souvislosti se šetřením tohoto závažného násilného činu žádáme cestující z autobusu č. 13, který vyjížděl v 19:03 od nádraží v Litvínově, aby se kriminalistům ozvali prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158. O svědectví žádáme také občany, kteří se pohybovali v blízkosti poškozené ženy, případně v inkriminovanou dobu v litvínovské Podkrušnohorské ulici. Děkujeme.

Policisté na případu nadále intenzivně pracují, zajišťují důkazní materiál a vyslýchají osoby. Podezřelý muž, cizí státní příslušník, který se v neděli policistům v Chemnitz sám přihlásil, je zadržen. Nyní probíhají úkony ohledně vydání podezřelého muže do České republiky.

Zdroj: PČR