K podivné události došlo v úterý 27. září, kdy se krátce před 20:30 hod. na tachovské policisty s žádostí o pomoc obrátil 61letý muž s tím, že pohřešuje svoji 47letou manželku. Uvedl, že se ji pokoušel během dne několikrát marně telefonovat a po návratu domů zjistil, že žena odjela jejich vozidlem pryč a veškeré věci nechala doma. Oznamovatel policistům dále uvedl, že má vážné obavy o její život a bojí se, s ohledem na její špatný psychický stav, aby si něco neprovedla.

Dalším šetřením bylo zjištěno, že vozidlo, kterým pohřešovaná odjela, viděl známý manželů u obce Kokašice nedaleko farmy poblíž Ovčího vrchu. Na místo byla proto ihned vyslána hlídka místně příslušného Obvodního oddělení Konstantinovy Lázně. O spolupráci při pátrání po ženě byli požádáni i plánští a stříbrští policisté, za účelem propátrávání členitého terénu s lesním porostem byl přivolán i policejní psovod se služebním psem. Lázeňští policisté, kteří se nacházeli na místě jako první, nalezli za obcí Kokašice skutečně osobní vozidlo, se kterým pohřešovaná žena přijela. Vozidlo bylo uzamčené a nikdo se v něm nenacházel. Dvoučlenná hlídka lázeňských policistů se proto vydala po cestě k Ovčímu vrchu, přičemž prováděla kontrolu přilehlého lesního porostu. V tu dobu začaly propátrávat širší okolí i další přivolané hlídky. Lázeňští policisté se dostali k samotné kapličce, která se na vrchu nachází, avšak ani v těchto místech pohřešovanou nenašli. Začali proto propátrávat okolí lesní cesty vedoucí k dřevěné vyhlídce, kde ženu přibližně po hodině a čtvrt nalezli.

Pohřešovaná ležela na podlaze, neměla viditelné poranění, avšak nejevila známky života. Jeden z policistů nahmatal slabý puls, a tak byla na místo ihned přivolána záchranná služba. Zároveň se policisté spojili s operátorkou záchranářů, které popsali zdravotní stav ženy, a dle jejích instrukcí začal jeden z policistů s nepřímou masáží srdce. Vzhledem k tomu, že se žena nacházela v nepřehledném terénu a posádka přivolané záchranné služby by místo bez dobré znalosti okolí těžko hledala, jeden z policistů jel záchranářům naproti k farmě a druhý i nadále prováděl resuscitaci ženy v bezvědomí. Přibližně po 20 minutách provádění nepřetržité masáže srdce si ženu převzala do péče záchranná služba, kterou na místo navedl druhý z policistů, a převezla ji do nemocnice, kde byla hospitalizována.

Zdroj: Policie ČR