Policisté hledají dvě osoby, které by jim mohly poskytnout důležité informace k případu, který se stal ve Velkých Hamrech v noci ze soboty 11. na neděli 12. srpna, kde dosud neznámý pachatel poškodil více jak osmnáct vozidel.

Během víkendu v noci ze soboty 11. na neděli 12. srpna dosud neznámý pachatel v ulicích Velkých Hamrů poškodil 26 zaparkovaných vozidel a jeden autobus. Zatím nezjištěným předmětem vždy v laku karoserie udělal řadu vrypů a v některých případech takto poškodil i skleněné výplně oken, čímž způsobil škodu za více jak 600 tisíc korun.

Případ šetří policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě společně s jabloneckými kriminalisty. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na tři roky, a to s ohledem na výši způsobené škody.

Policistům se již podařilo zajistit záznamy z městských kamer, na kterých jsou mimo jiného zaznamenány dvě osoby – muži pravděpodobně mladšího věku, kteří se během uvedené noci pohybovali v blízkosti míst, na kterých došlo k poškození vozidel. Policisté se tedy domnívají, že by uvedení muži mohli mít důležité informace potřebné k šetření tak rozsáhlého případu. Z tohoto důvodu tedy žádají, aby se jim přihlásili buď přímo osobně nebo telefonicky na mobilní telefon Obvodního oddělení v Tanvaldě 735 788 647 nebo na bezplatné lince 158.

Současně žádáme občany, kteří muže na fotografiích poznávají a mají jakékoliv informace ke zjištění jejich totožnosti, ať je policistům sdělí stejným způsobem na výše uvedená telefonní čísla. Občané své poznatky mohou také sdělit policistům písemně prostřednictvím e-mailu:  jan.hlubucek@pcr.cz. V souvislosti s tímto případem budou policisté přijímat i anonymní informace.

nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí