Identikit podezřelého

Českobudějovičtí kriminalisté žádají případné svědky nebo širokou veřejnost o ztotožnění podezřelého muže, který se měl 26. října 2016 v době od 04:00 hod. do 05:00 hod., pokusit znásilnit mladou ženu. Informuje por. Bc. Milan Bajcura.

Dle dosavadního šetření se měl muž pohybovat v uvedeném čase kolem baru K2 na Sokolském ostrově (zadní vchod do objektu Sokolovny) v Českých Budějovicích, kde oslovoval několik žen. Pravděpodobně se pohyboval i uvnitř baru. Poté měl na parkovišti oslovit poškozenou, po níž požadoval pohlavní styk. Žena se tomu aktivně bránila a tím zamezila dokonání skutku. Muž nakonec z místa utekl.

Popis muže: cca 35 – 40 let, výška 175 – 180 cm, mluvil špatnou češtinou – pravděpodobně slovensky, oválný obličej, vyšší čelo a krátké vlasy – střižené na ježka, měl dioptrické brýle. Oblečen v tmavou bundu a světlé kalhoty.

Kdo by muže poznal, ať nás obratem kontaktuje na Územním odboru České Budějovice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Plavská 2, České Budějovice, nprap. Martin Štefka, tel. 608 801 545 případně na lince tísňového volání 158.

Děkujeme.

Zdroj: Policie ČR