Ilustrační foto

O třicet tisíc korun připravil muže ze Semilska neznámý podvodník. Informuje tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje – por. Bc. Ivana Baláková.

Koncem srpna letošního roku vyhledal 35letý muž ze Semilska na bazarových internetových stránkách nabídku odprodeje psího dvoukotce za 30 000 korun. Spojil se proto s prodejcem nejprve emailem a později s ním komunikoval i telefonicky a prostřednictvím sms zpráv.

Podle dohody mu dne 22. září poukázal na jeho účet 30 000 korun a čekal na své zboží. Podvodník se mu ještě potom několikrát ozval, aby s ním domluvil barvu kotce a ještě nějaké konkrétní detaily. Naposledy byl s oznamovatelem ve spojení koncem října a pak se definitivně odmlčel, i když zaplacený kotec kupujícímu do dnešního dne nedoručil.

Semilští policisté zjistili, že několik případů velmi podobných podvodných nabídek prodeje psích kotců se objevilo i mimo region a z toho důvodu budou spisový materiál postupovat kolegům z Jihomoravského kraje. Pokud budete v dohledné době shánět na bazarových portálech psí kotce, mějte se na pozoru před podvodníky.

Zdroj: Policie ČR