Podezřelý muž

Policisté z místního oddělení v Čakovicích se od 18. října zabývají případem, který je kvalifikovaný jako trestný čin zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Informuje por. Mgr. Iveta Martínková.

Celá událost se odehrála 18. října krátce před šestnáctou hodinou v obchodním centru v Praze 9. V okamžiku, kdy poškozený nakupoval v oddělení s cukrářskými výrobky, položil si svou peněženku na prodejní pult. Během placení navíc telefonoval a tak zřejmě v roztržitosti při odchodu svou peněženku zapomněl na pultu. Naneštěstí pro poškozeného přišel na řadu nepoctivý nálezce, který po svém nákupu peněženku velice nenápadně sebral z pultu a z místa odešel neznámo kam.

Policisté v rámci prošetřování případu zajistili kamerový záznam, na kterém je zachycen jak samotný skutek, tak i podoba podezřelého muže. Toho se ale do současné doby nepodařilo vypátrat a proto se policisté obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k totožnosti, pohybu či pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Kromě platební karty se uvnitř peněženky nacházela i finanční hotovost převyšující pět tisíc korun. Za výše uvedené trestné činy podezřelému v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Za pomoc a spolupráci předem děkujeme.

Zdroj: Policie ČR