Policisté z místního oddělení Prosek od prosince loňského roku pátrají po pachateli trestného činu krádež a neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku. Neznámý pachatel okradl poškozenou kolem deváté hodiny večer a to při jízdě městskou hromadnou dopravou. Pachatel využil zvýšeného počtu osob v autobuse a ukradl poškozené z batohu, který měla na zádech, peněženku. V té měla doklady, dvě platební karty a finanční hotovost.

Následující den byly odcizené platební karty ještě před jejich blokací několikrát použity neznámým mužem v různých prodejnách s tabákovým zbožím. Těmito nákupy vznikla poškozené škoda téměř 2 tisíce korun. Tohoto muže při jednom z nákupu zachytily bezpečnostní kamery. Hledaný muž je ve věku 20 – 30 let, světlé pleti, štíhlé postavy. Oblečen byl do šedo-modré bundy, světlé zelené mikiny a na hlavě měl zimní čepici se šňůrkami po stranách.

Provedené úkony do současné doby nevedly k vypátrání pachatele, ani k objasnění případu, proto se policisté nyní po vyčerpání všech možností obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Tímto žádáme kohokoli, kdo na záběrech pozná podezřelého, aby se policistům ozval na bezplatnou tísňovou linku 158.

Zdroj: Policie ČR