Až pětileté vězení hrozí dvěma mužům z Ústecka, kteří na sklonku letních prázdnin vnikli za použití násilí do rekreační chaty nedaleko obce Štětí. Poničili oplocení a poté rozbili okno, kterým vnikli do chaty, kde se následně zabydleli. Přespávali v chatě a konzumovali zde nalezené potraviny. Z objektu odcizili fotografickou výbavu, nářadí a další věci za účelem prodeje. Majiteli rekreačního objektu vznikla škoda přesahující 100 tisíc korun. Pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody byl obviněn 52letý muž, který je stíhán na svobodě a mladšímu z dvojice 48letému Ústečanovi bylo obvinění předáno ve věznici, kde si již odpykává trest za předchozí trestnou činnost.

Otrlý zloděj

O víkendu přijali policisté oznámení o krádeži mobilního telefonu. Okraden byl zákazník jedné z litoměřických restaurací. Otrlý zloděj neváhal v nestřeženém okamžiku sáhnout poškozenému do kapsy kalhot pro mobilní telefon. Hodnota odcizeného přístroje byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Po pachateli krádeže policisté pátrají.

Kámen na střeše

Lovosičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého vandala, který v obci Prackovice nad Labem poškodil vozidlo. Majitel nechal automobil zaparkovaný v odpoledních hodinách na ulici. Když po několika minutách přišel, čekalo na něj nemilé překvapení. Kdosi hodil na střechu vozidla kámen, čímž došlo k poškození laku vozidla a promáčknutí karoserie. Na opravu bude muset majitel vydat nejméně 20 tisíc korun. Skutek je vyšetřován jako trestný čin poškození cizí věci.

Zdroj: Policie ČR