Den před Vánocemi byla přepadena sázková kancelář na Žižkově. Pomůžete s vypátráním pachatele?

V sobotu 23. prosince v půl třetí odpoledne zatím neznámý pachatel přepadl sázkovou kancelář v Biskupcově ulici v Praze 3. Muž do provozovny vešel před zavírací dobou, na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň černé barvy a přikázal otevření dveří do personálního prostoru. Poškozená, ho z obavy o svůj život pustila dovnitř, kde lupič pod hrozbou zbraně požadoval vydání peněz z pokladny a trezoru. Peníze v řádu tisíců, které dostal, dal do malé bílé igelitové tašky a z místa utekl. Ještě před tím ale přepadenou ženu spoutal rychloupínacími elektrikářskými páskami.

Přepadení částečně zachytila kamera, ale bohužel tak nešťastně, že pachateli není vidět do obličeje. Přesto případ zveřejňujeme, jestli lupiče někdo nepozná alespoň podle oblečení. Jednalo se o muže silnější, cirka 180 cm vysoké postavy, který mluvil česky bez přízvuku. Oblečený byl do černé mikiny se zipem a kapsami, světlých džínů a tmavých tenisek se světlou podrážkou.

Kriminalisté se domnívají, že muž prostředí sázkové kanceláře znal a nemohou tedy vyloučit, že bydlí v okolí křižovatky Ohrada v Praze 3.

Jestliže muže podle popisu poznáváte, nebo máte informace o loupeži, kontaktujte linku 158.

Za trestný čin loupež pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk