Ilustrační foto

Čelní střet osobního automobilu a kamionu, ke kterému došlo 16. listopadu, má fatální následky. Informuje KŘP kraje Vysočina.

Ve středu 16. listopadu ráno kolem šesté hodiny na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o tragické dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 za Moravskými Budějovicemi směrem na Znojmo.

Policisté na místě zjistili, že se nehoda stala na přímém úseku silnice. Čelně se zde střetlo osobní vozidlo tovární značky Škoda Fabia combi s nákladním vozidlem. Osobní vozidlo jelo ve směru od Znojma na Jihlavu. Jeho řidič zatím z nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, které jelo od Jihlavy na Znojmo.

Po nárazu začalo osobní vozidlo hořet. Nehoda má fatální následky – v osobním vozidle zemřeli tři lidé. Jednalo se o celou osádku osobního vozidla.

Místo nehody bylo po dopravní nehodě po dobu šesti hodin zcela neprůjezdné. Policisté odkláněli dopravu ve směru od Jihlavy na odbočce na Vesce a přes Častohostice a Blížkovice zpět na silnici I/38. V opačném směru od Znojma vedla objízdná trasa z Grešlového Mýta přes obce Hostim a Zvěrkovice zpět na silnici I/38. Ve 12.00 hodin byl v místě nehody částečně obnoven provoz a místo je průjezdné kyvadlově. Provoz na místě řídili policisté.

Od začátku letošního roku do dnešního dne na silnicích Kraje Vysočina šetřili 3 620 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jde o mírný dvouprocentní nárůst počtu nehod. Při letošních nehodách na Vysočině zemřelo 26 osob, 116 dalších utrpělo těžké zranění a 1270 bylo zraněno lehce.

Zdroj: Policie ČR