Foto: PČR

V úterý 15. listopadu 2016 v 5:41 hodin došlo na železničním přejezdu mezi obcemi Prostějov a Kostelec na Hané k dopravní nehodě osobního automobilu s osobním vlakem. Informuje por. Mgr. František Kořínek.

Foto: PČR

Pětapadesátiletý řidič osobního automobilu značky Renault jel od obce Mostkovice k obci Smržice. Z dosud nezjištěných příčin v husté mlze s vozidlem na nechráněný železniční přejezd vjel v době, kdy tudy ve směru od Prostějova projížděl osobní vlak. Došlo ke střetu přední části automobilu s levým bokem prvního vozu vlakové soupravy.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené škody na automobilu a vlaku byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče automobilu i u strojvůdce vyloučen provedenými dechovými zkouškami.

Po srážce automobil zůstal stát na komunikaci a vlak zastavil mimo železniční přejezd. K jeho vykolejení ani k poškození trati nedošlo.

Silnice v místě byla plně zprůjezdněna v 7:00 hodin. Provoz na trati pak o hodinu později. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. Po provedené prohlídce technického stavu automobilu policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Zdroj: Policie ČR