Krátce před 15. hodinou zaznamenali policisté v Modřanské ulici výskyt podezřelého vozidla Škoda Fabia. Následným prověřením v policejní databázi zjistili, že vozidlo prochází jako odcizené. O případu informuje mjr. Mgr. Andrea Zoulová.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem se hlídky Pohotovostní motorizované jednotky rozhodly vozidlo zastavit. Řidič škodovky však na výzvy k zastavení ani zvukové a světelné výstražné zařízení nereagoval a začal policistům ujíždět. Policejní hlídky vozidlo pronásledovaly po Komořanské, přes Most Závodu Míru ve směru ke Strakonické. V ulici Generála Mejstříka nezvládl řidič řízení vozu a havaroval, přičemž vozidlo skončilo na střeše. Při havárii utrpěl řidič zranění, se kterým byl v policejním doprovodu převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

V důsledku havárie došlo k dopravním komplikacím v celé dotčené oblasti. Na místo vzhledem k souvislostem vyrazili nejen dopravní policisté, ale i kriminalisté. Ti budou nyní okolnosti celé události prověřovat. Zcela zásadní pro další vyšetřování tak bude výpověď hlavního aktéra, 40letého řidiče havarovaného vozu. Ten má podle prvotních informací platný zákaz řízení a pozitivní orientační test na drogy.