Na tísňovou linku 158 byla v úterý 28. srpna letošního roku oznámena dopravní nehoda, střet vozidla s chodcem a řidič z místa ujel. Poškozený s dalšími svědky začali podezřelé vozidlo pronásledovat a prostřednictvím linky uváděl policistům jeho pohyb.

V 18.20 hodin v Klatovech na parkovišti u koupaliště, šestadvacetiletý muž z Nýrska couval s vozidlem značky Mazda a měl přední částí vozidla zachytit o jednatřicetiletého muže z Klatov, který se nacházel u vozidla a spadl na komunikaci.

Řidič s vozidlem Mazda ujížděl směrem na obec Předslav. Policisté se služebním vozidlem jej dojeli a použili výstražné světelné a zvukové zařízení k zastavení vozidla. Řidič na výzvy nereagoval a s vozidlem pokračoval v jízdě. Před obcí Nedaničky odbočil na účelovou komunikaci, dále na lesní cestu, kde policisté k zastavení vozidla použili donucovací prostředek varovný výstřel. Muž pokračoval v jízdě a vzhledem k závadě na vozidle, zastavil a dal se na útěk. Na výzvy policistů znovu nereagoval, policisté opět použili varovný výstřel, poté podezřelý uposlechl výzvu k zastavení a byl zadržen.

Provedená dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem, ale test na návykové látky měl pozitivní na konopí a amfetamin a metamfetamin.

Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde se podrobil lékařskému vyšetření i odběru biologického materiálu. Policisté zjistili, že muž měl u sebe neznámou krystalickou látku, kterou vydal a bude zaslána k dalšímu znaleckému zkoumání. Následně byl převezen do policejní cely.

Dále policisté zjistili, že muž má podle čtyř rozsudků soudů v Klatovech a Tachově vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Podle prvního od měsíce listopadu 2017 na 12 měsíců, druhým od prosince 2017 na 24 měsíců, třetím od ledna 2019 na 24 měsíců a čtvrtým od ledna 2017 na 24 měsíců.

Muž byl soudem odsouzen a měl počátkem měsíce září nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody a soud rozhodl o jeho okamžitém nástupu. Policisté muže převezli do věznice.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

nprap. Ladmanová Dana