Dne 14. 11. 2016 byla hlídkou Obvodního oddělení Nejdek zastavena 55letá žena Slovenské státní příslušnosti na Karlovarsku. Informuje nprap. Bc. Věra Hnátková.

Žena měla řídit osobní motorové vozidlo na ul. Lidická v Nejdku ve směru jízdy na obec Suchá. Hlídka ji zastavila pomocí výstražného a zvukového zařízení s nápisem STOP POLICIE.

Podezřelá předložila doklady potřebné pro řízení a provoz motorového vozidla. Dále byla hlídkou policie vyzvána k podrobení se dechové zkoušky na zjištění přítomnosti alkoholu.

Při první dechové zkoušce byla podezřelé naměřena hodnota 2,75 promile alkoholu. Druhá dechová zkouška byla provedena s také pozitivní hodnotou 3,02 promile alkoholu.

S naměřenými hodnotami žena souhlasila. Podezřelé byla hlídkou zakázána další jízda a na místě jí byl odebrán řidičský průkaz vydaný na Slovensku. Poté byla podezřelá vyzvána k podrobení se lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu, s čímž souhlasila.

V návaznosti na tuto událost nabádáme všechny účastníky provozu na pozemních komunikacích k opatrnosti. Zejména teď v období blížících se Vánočních svátků a dalšího veselí. Řidiči by se měli při slavnostních příležitostech zdržet konzumace alkoholických nápojů, zejména pokud se budou účastnit provozu.

Zdroj: Policie ČR