Kladenští kriminalisté v současné době prošetřují případ trestného činu loupeže, z kterého je podezřelý dvaceti lettý muž z okresu Rakovník.

Několik minut před jedenáctou hodinou dne 21. října 2016 vešel neznámý muž do zděné čekárny na zastávce městské hromadné dopravy ve směru do centram kde se nacházela již žena, čekající na autobus. Po chvilce muž přistoupil k této ženě a učinil jí neslušný návrh, přičemž si začal rozepínat kalhoty. Na základě tohoto jednání žena okamžitě opustila čekárnu a postavila se na zastávce na okraj chodníku k pozemní komunikaci a nadále vyčkávala příjezdu autobusu a na nevhodné chování muže nereagovala.

Neznámý muž v daném okamžiku vyběhl z čekárny směrem k poškozené, do které úmyslně silou narazil. Následkem tohoto jednání poškozená upadla do vozovky, kde se jí neznámý muž snažil vytrhnout sportovní tašku, jejíž obsahem byl mobilní telefon, doklady, a peněženka s finanční hotovostí 1 300,-Kč. Po celou dobu měla žena tuto tašku u sebe přes rameno. Pachatel se s poškozenou o její zavazadlo za užití fyzického násilí neustále přetahoval a byl velmi útočný. Agresivním chováním a několika útoky směřovanými převážně do hlavy způsobil ženě poranění s poruchou vědomí, hematomy na horní a dolní končetině a v oblasti hlavy. Pachateli se nepodařilo zmocnit tašky a na základě výhrůžky, že bude přivolána policie z místa činu utekl.

Přivoláním pomoci a upozorněním na utíkajícího pachatele zadrželi podezřelého nedaleko místa občané, kteří zavolali na městskou policii, která po příjezdu na místo si podezřelého převzala. Přivolána byla i policejní hlídka obvodního oddělení Kladno, která prvotním šetřením zjistila, že se jedná o podezřelého dvacetiletého muže z  Rakovnicka. Jelikož si muž předtím na útěku způsobil poranění, byla mu přivolána rychlá záchranná služba, která ho převezla do kladenské nemocnice k ošetření.

Poškozená sedmdesátiletá žena byla se svým zraněním převezena posádkou rychlé záchranné služby k hospitalizaci do Oblastní  nemocnice v Kladně.

Zdroj: Policie ČR