Foto: PČR

Kuriózní nehodu šetřili dopravní policisté v pátek 10. února. Mladík, který se plně nevěnoval řízení, narazil do nákladního vozu na svoz odpadu. Popelnici nechal ležet na kapotě a z místa nehody zmizel. Informuje por. Mgr. Alena Kacálková.

V pátek ráno v 07:10 projížděl nákladní vůz zn. Volvo na svoz odpadů Doudlebami nad Orlicí. Na silnici č.I/11 směrem na Kostelec nad Orlicí jel ve stejném směru i řidič osobního auta zn. Peugeot 106, který se zřejmě plně nevěnoval řízení. Nestihl včas zareagovat na to, že popelářský vůz zastavil a narazil do něj.

Na poslední chvíli před peugeotem uskočil muž obsluhující na zadní stěně auta zařízení na zdvih odpadových kontejnerů. Plastová popelnice, která se právě měla vysypat, se tak slisovala o kapotu osobního auta. Jeho devatenáctiletý řidič se po nárazu z místa nehody bleskurychle vypařil.

Přivolaní policisté šetřením záhy zjistili důvod jeho úprku – o dva dny dříve mu rychnovská hlídka zadržela řidičský průkaz, protože odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči po pozitivním testu na přítomnost návykové látky amfetamin/metamfetamin. Najít uprchlíka nebylo pro policisty složitý úkol. Škoda, kterou způsobil, je vyčíslena na 41.000 korun.

 

Zdroj: PČR