K  neobvyklé dopravní nehodě vyjížděla včera v podvečer hlídka rychnovské Skupiny dopravních nehod. Informuje por. Mgr. Alena Kacálková.

1

Řidič vozu zn. Škoda Octavia jel v 16:55 od Hřibin směrem na Častolovice. Ve stejném směru jel na jízdním kole zn. Olpran cyklista. V opačném směru jel řidič vozu zn. Škoda Fabia a při pravém okraji vozovky šly dvě chodkyně.

Řidič fabie, který si jich s největší pravděpodobností všiml na poslední chvíli, protože na sobě neměly reflexní prvky, se jim snažil vyhnout stržením řízení svého auta vlevo.

V tom samém okamžiku strhl řízení oktavie vlevo i řidič v protisměru, který se v tu dobu vyhýbal cyklistovi, který rovněž nebyl osvětlený, jeho kolo nemělo ani odrazky ani stanovené osvětlení.

Při vyhýbacích manévrech obou řidičů došlo ke střetu přední a boční části obou aut. Obě patnáctileté chodkyně naštěstí skončily bez zranění.

Dvaatřicetiletý cyklista po střetu aut zanechal své jízdní kolo na místě a odešel do Častolovic, kde si v prodejně zakoupil lahvové pivo, které celé vypil ještě dříve, než ho kostelecká hlídka vypátrala a eskortovala zpátky na místo události.

1a

Policisté u něj dechovou zkouškou naměřili 0,31 promile alkoholu v dechu a cyklista se po řádném poučení podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve v nemocnici. Tam také lékaři zjistili, že je v důsledku nehody zraněný. U obou řidičů aut byly provedené dechové zkoušky negativní.

Škoda této dopravní nehody je vyčíslena na 40.000 korun.

Zdroj: Policie ČR