V Trutnově ve Slévárenské ulici, pod legendou příspěvku na léky, neznámá žena na chodbě panelového domu oslovila sedmaosmdesátiletou seniorku, která se vracela z nákupu domů. O případu informuje nprap. Pižlová Šárka, DiS.

Starší paní, protože měla zájem o nabízené finanční prostředky, jí pozvala dovnitř. Posadily se v kuchyni a řešily, jaké léky užívá.

Poté jí neznámá žena řekla, že ji částku 1.000 korun může vyplatit hned, ale že má pouze bankovku v hodnotě 5.000 korun. Tedy jí požádala o rozměnění. Poškozená odešla do obývacího pokoje, ze kterého přinesla čtyři tisícikorunové bankovky.

Po chvilce zaslechla něco u dveří a šla se tam podívat. Narazila na neznámou ženu vycházející z obývacího pokoje ven. Zmatená paní vyzvala obě ženy, aby okamžitě opustily její byt.

Obě uposlechly a v kapse si odnesly zhruba 30 tisíc korun a platební kartu.

Poškozená k popisu první ženy uvedla, že byla 165 cm vysoká, ve věku 60ti let, silnější postavy s kulatým obličejem. Druhá pachatelka byla menší, asi 160 cm vysoká, střední postavy, středně dlouhé světlo-hnědé vlasy a na sobě světlou, podzimní šusťákovou bundu.

Případ řeší policisté Obvodního oddělení Policie České republiky v Trutnově pro podezření ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policie České republiky v Trutnově žádá občany, kteří mohli být v průběhu posledního týdne osloveni někým pod podobnou či stejnou záminkou, nechť uvedenou skutečnost neprodleně oznámí místním policistům či trutnovským detektivům.

Zdroj: Policie ČR