Ilustrační foto

České Versailles. Tak by se dal nazvat případ, který skončil obviněním ze zpronevěry šestadvacetiletého muže z Prahy. Ruskému objednavateli zpronevěřil bezmála 8 000 000 korun. O případu informuje mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner.

Teprve šestadvacetiletý muž, s úmyslem se obohatit, vystupoval za společnost, která se zabývá dodáváním historizujících interiérů. Dohodl se tak s poškozeným občanem z Ruska, že zajistí vybavení jednoho zámku na Táborsku a to konkrétně vybavení jídelny, kuchyně, pokojů a chodeb, nábytkem z exotických dřevin, tak aby vše připomínalo styl zámku Versailles.

Obviněný muž převzal od svého ruského zákazníka celkem částku kolem 12 000 000 korun a to formou šeků a také převody na účet. Svůj díl dohody však nesplnil. Poškozenému dodal pouze malou část nábytku. Pravděpodobně tak 8 000 000 korun použil pro svoji potřebu.

V případě, že bude soudem z tohoto skutku uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody ve výši pěti až deseti let. Jihočeské Versailles se tak pravděpodobně konat nebude.

Zdroj: Policie ČR