Ilustrační foto

Z důvodu tragických událostí v Evropě jsou již několik dní v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření ve Zlínském kraji a posílené policejní hlídky, které dohlíží na bezpečnost obyvatel. Stejně tomu bylo i poslední den a noc loňského roku. Informuje nprap. Monika Kozumplíková.

Část policistů byla vyzbrojena dlouhými zbraněmi, v místech s větším počtem osob se pohybovali také policisté v civilu či psovodi.

Perný den měli jednoznačně policisté z oddělení dopravních nehod. V souvislosti s námrazou, sněžením a mlhou řešili třináct dopravních nehod. Příčinou byla ve většině případů rychlost nepřiměřená stavu vozovky a povětrnostní situaci. Při sedmi nehodách se účastníci lehce zranili a z místa je odvezli záchranáři.

Řidiči byli vzorní a kromě jednoho řídili svá vozidla střízliví. Výjimkou byla jediná nehoda, k níž došlo po půlnoci. Krátce před třetí hodinou ráno havaroval pětadvacetiletý řidič Škody Octavia ve Slavičíně – Hrádku. Nadýchal 2,5 promile alkoholu a tvrdil, že ve vozidle jeli celkem tři pasažéři. Záchranáři ho s lehkým zraněním odvezli do nemocnice, na místě pátrali policisté včetně psovoda po ostatních účastnících. Nehodu šetříme jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Škoda na vozidle se vyšplhala na 100 000 korun.

Od půl druhé ráno jsme několik hodin pátrali po sedmadvacetiletém cizinci, který odešel z domu v obci na Vsetínsku po vypití litru slivovice s tím, že jde skočit pod vlak, protože mu někdo ukradl psa. V minulosti už dvakrát vyhrožoval sebevraždou. Našli jsme ho až kolem šesté hodiny ráno, před policisty se ukrýval, lékařka konstatovala, že nemá sebevražedné sklony a jeho stav byl vyvolán přílišnou konzumací alkoholu.

Policisté řešili také několik zmatených oznámení. Lidé si často nepamatovali, proč vlastně hlídku volali. Zachraňovali opilce ležící v příkopech či na chodnících. Uklidňovali rozhádané rodiny v domácnostech či kamarády na večírcích. Většinu silvestrovských případů spojoval jediný činitel – alkohol.

Zdroj: Policie ČR