Policisté z Libereckého kraje přijali již více než stovku trestních oznámení na slevový portál Slevy z hor. I přesto, že si klienti pobyt zaplatili, žádná dovolená se nekonala. Případem se zabývá oddělení hospodářské kriminality v Semilech.

Zatím nezjištěný zástupce společnosti se sídlem v Praze nabízel prostřednictvím internetu pod názvem „Slevy z hor“, na webovém portálu  www.slevyzhor.cz, zprostředkování pobytů v různých zařízeních na území Libereckého kraje. Až po příjezdu klienti zjistili, že i přesto, že požadovanou částku za pobyt zaplatili, úhrada do zařízení nedoputovala. Policisté se již nyní zabývají více jak stovkou trestních oznámení, která podali nespokojení klienti. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nabídku zprostředkovanou prostřednictvím internetu, je pravděpodobné, že podvedených může být mnohem více a v celé České republice. Žádáme proto všechny, kteří se cítí být poškozeni, aby se obrátili na Územní odbor Semily, oddělení hospodářské kriminality, které veškerá trestní oznámení centralizuje, dokumentuje a provádí šetření. Základní informace o možném podvodném jednání je možné posílat na e-mail: sm.ohk@pcr.cz, případně je možné podat trestní oznámení na území celé České republiky, na kterémkoliv policejním oddělení.

Samozřejmě byla provedena blokace internetového portálu, aby již nedocházelo k dalším škodám. I na tomto odkazu http://www.slevyzhor.cz/registrace/ jsou lidé informováni o možném podvodném jednání a postupu, jsou-li poškozeni.

Zdroj: Policie ČR