Od konce září kriminalisté v Sokolově prověřovali zvlášť závažný zločin loupeže, kterého se mělo dopustit 5 pachatelů. Ti měli na konci září v brzkých ranních hodinách po předchozí domluvě společně přijet osobním vozidlem do Sokolova a zastavit poblíž místní herny. Všichni si dokonale rozdělili role. Jeden vešel jako zákazník do herny, aby zmapoval situaci. Další hlídal u vozidla a ostatní se vydali k herně, kde dva zůstali maskovaný kuklou hlídat u vchodu. Poslední z nich také maskovaný kuklou a ozbrojený plynovou pistolí vstoupil do herny a přistoupil k obsluze, na kterou mířil pistolí a požadoval po ní vydání finanční hotovosti. Obsluha mu finanční hotovost vydala, i přesto jí při odchodu nastříkal do očí pepřový sprej. Následně pachatelé ze Sokolova odjeli a odcizenou finanční hotovost si mezi sebou rozdělili.

Na konci týdne kriminalisté všech 5 mužů ve věku 17, 18, 18, 19 a 19 let zadrželi. Následně čtyři z nich obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a mladistvého ze spáchání provinění Loupež. Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval. Vazbu soudce nahradil předběžným opatřením.

V případě prokázání viny hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody až na deset let, mladistvému hrozí za provinění trest odnětí svobody až na pět let.

VIDEO

viewimage viewimage