SOKOLOVSKO – Prodal více jak 1 kg drogy. Informuje o tom mjr. Mgr. Kateřina Böhmová.

Pro čtyřiačtyřicetiletého muže ze Sokolovska, kterého kriminalisté podezřívají z distribuce pervitinu, si 26. 11. přišli až domu. Kriminalisté měli k zadržení muže předchozí souhlas Okresního státního zastupitelství v Sokolově. Příkaz k provedení domovní prohlídky jim vydal Okresní soud v Sokolově. V bytě zajistili více jak 100 gramů drogy, kterou měl muž uschovanou v lednici.

O den později krajští kriminalisté zahájili proti muži trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Celkem měl obviněný muž prodat více než 1 kg pervitinu v Karlovarském kraji, a to od roku 2013. Největší množství drogy však prodal v letošním roce. Částka, kterou za prodej drog utržil, činí nejméně 800 000 Kč.

V současné době je muž v policejní cele. Dne 28. 11. podali kriminalisté podnět státnímu zástupci v Sokolově k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Dnes půjde obvinění k soudu, kde se bude rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Na případu se nadále pracuje.

V případě odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

Zdroj: Policie ČR