Třiapadesátiletá žena a čtyřiačtyřicetiletý muž si vyslechli koncem října sdělení obvinění z přečinu krádeže a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Nejraději se specializovali na placení cizími platebními kartami, ale také kradli v obchodech. Od května do srpna spolu spáchali pět skutků a způsobili škodu, která přesáhla 40 tisíc korun. Muž navíc nenastoupil do výkonu trestu za minulou trestnou činnost, a proto byl obviněn i z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Zpovídat se bude i z porušování domovní svobody, protože vykradl byt v Příbrami. Z tohoto objektu odcizil kromě televizoru a čtyř hodinek dokonce i obsah mrazicího boxu, vzal z něj osm kilogramů masa.

Žena v květnu sama stihla z kradené karty uhradit během deseti hodin v deseti různých obchodech celkem šedesát nákupů do výše pěti set korun. V květnu také společně zavítali do jednoho obchodního domu v Příbrami, kde zcizili elektrický pilník, který si dali do igelitové tašky. Následně šli k samoobslužné pokladně, kde v nestřeženém okamžiku ještě ukradli vedle stojící paní odloženou kabelku, ve které měla peníze, stravenky, klíče, doklady a platební kartu. Obviněný muž poškozenou ženu, která začala shánět svou tašku, schválně poslal opačným směrem, než kterým zmizela jeho „parťačka“. Z karty pak osmkrát bezkontaktně zaplatili. Muži hrozí šest měsíců až tři roky odnětí svobody, ženě až dva roky za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR