K události došlo čtvrtého června ráno na Náměstí Republiky. Přibližně v půl sedmé se tímto místem vracel šestatřicetiletý muž z baru. Že byl poměrně notně podroušen, je zřejmé ze záběrů kamery městského kamerového systému. O to nepochopitelnější je to, k čemu následně došlo. O případu informuje por. Mgr. Tomáš Hulan.

Poškozený si to „štráduje“ křížem krážem náměstím, přičemž ho v jednu chvíli míjí trojice mladíků. Ti se z ničeho nic ale otočí. Přistoupí k šestatřicetiletému muži a jeden z nich ho vší silou udeří pěstí do obličeje. Napadený se sesune na zem jako podťatý a v bezvědomí skončí nejprve v péči záchranářů a posléze v nemocnici.

Podstatné také je, že ani útočník a ani jeho souputníci neudělají nic pro jakoukoliv pomoc napadenému. Prostě z místa incidentu odejdou, aniž by hnuli brvou. Na dalších zajištěných záběrech je navíc vidět, že se popsanou situací velice dobře baví.

Napadený muž je od incidentu hospitalizován v nemocnici s mnohačetnými zlomeninami obličejových kostí. Bohužel se jedná o natolik komplikované zranění, že se zřejmě operativnímu zákroku nevyhne.

O to více je důležité útočníka a jeho kamarády vypátrat a brát je k zodpovědnosti. A v tomto směru můžete pomoci vy všichni.

 

 

 

Proto policisté z tohoto místa prosí širokou veřejnost o pomoc při pátrání. Pokud kdokoli mladíky na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte místo jejich pohybu či pobytu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Zdroj: Policie ČR