Kriminalisté druhého pražského obvodu pátrají po totožnosti dosud neznámé trojice mužů snědé pleti, která včera krátce před 17. hodinou odcizila ze směnárny v Legerově ulici v Praze 2 finanční hotovost ve výši několika set tisíc korun.

Pachatelé měli nejspíš celou akci dobře promyšlenou. První z mužů vešel do provozovny a předstíranou krádeží světelného panelu z výlohy odlákal pozornost majitele, který za „zlodějem“ vyběhl na ulici. Tohoto okamžiku bravurně využil druhý komplic a vnikl až do útrob směnárny. Zázemí provozovny zběžně prohlédl a z trezoru v místnosti nakonec odcizil valuty v celkové výši několika set tisíc korun. Třetí muž mezitím na ulici zajišťoval průběh celé akce.

Kamerové záznamy ve směnárně naštěstí podobu dvou pachatelů zachytily. Díky tomu mají detektivové poměrně jasnou představu o jejich podobě:

Popis prvního pachatele:
Muž drobnější a štíhlé postavy, ve věku cca 25-27 let, tmavší pleti a tmavých vlasů, oblečen do modrých džínů a tmavé sportovní bundy s kapucí.

Popis druhého pachatele:
Muž robustnější postavy, ve věku cca 25-30 let, tmavší pleti a tmavých vlasů, oblečen do tmavě modrých džínů a tmavě modré delší mikiny nebo svetru.

Popis třetího pachatele:
Muž vyšší postavy cca 180cm, tmavší pleti a tmavých vlasů česaných na patku.

Dosavadním usilovným pátráním se však policistům nepodařilo podezřelé ztotožnit ani zadržet. Vzhledem k tomu se nyní vyšetřovatelé obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci.

Jakoukoli informaci či svědectví o pohybu nebo totožnosti hledaných mužů přijmou policisté prostřednictvím tísňové linky 158.

Policie případ kvalifikovala jako přečin krádeže, kdy pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let.

Zdroj: Policie ČR