Řidička nerespektovala světelné zařízení, což způsobilo střet jejího automobilu s vagonem nákladní vlakové soupravy. O případu informuje nprap. Bc. Věra Hnátková.

Dne 29. 10. 2016 kolem 06:40 hodin došlo na železničním přejezdu silnice třetí třídy číslo 20911 k dopravní nehodě. Pětapadesátiletá řidička osobního vozidla Citroën se střetla s vlakovou soupravou složenou z lokomotivy a 15 vagónů.

Podezřelá řidička zřejmě nerespektovala světelné zařízení železničního přejezdu a ve směru jízdy od Vintířova na Nové Sedlo vjela na železniční přejezd ve chvíli, kdy zde projížděl nákladní vlak jedoucí ve směru od Chodova na Vintířov.

Následně došlo ke střetu posledního vagónu nákladní soupravy s bokem osobního vozidla, které bylo dále tlačeno ještě přibližně 110 m. Dále pak došlo k nárazu osobního vozidla do zabezpečovacího zařízení.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému poranění řidičky, která byla vozidlem rychlé záchranné pomoci převezena do nemocnice. Pětašedesátiletý strojvůdce vlakové soupravy, neutrpěl při dopravní nehodě žádná poranění.

Celková výše škody činní kolem 80 tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR