Foto: PČR

Klatovští dopravní policisté přijali dnes dopoledne oznámení o vážné nehodě, která se stala kolem 10:40 hod. na silnici I/27 mezi obcemi Javorná a Železná Ruda. Ve směru na Javornou jel 66letý cizinec s vozidlem Honda Civic. O případu informuje por. Bc. Dagmar Jiroušková.

Ve směru na Javornou jel 66letý cizinec s vozidlem Honda Civic. Z dosavadního šetření a z ohledání místa dopravní nehody vyplývá, že řidič hondy nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, při průjezdu zatáčkou na mokré komunikaci nezvládl řízení a vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem Opel Astra, které řídil 66letý muž. Při nehodě utrpěl řidič hondy vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Řidič opelu byl s vážným poraněním z místa letecky transportován do nemocnice, jeho 62letá spolujezdkyně a 39letý spolujezdec byli záchrannou službou převezeni do nemocnice. Požití alkoholu u řidiče hondy je předmětem nařízené soudní pitvy, u řidiče opelu byla provedená dechová zkouška s negativním výsledkem.  Celkovou vzniklou škodu policisté odhadli na 60 000 korun. Nehodou se budou nadále zabývat klatovští kriminalisté.