CHEBSKO – Cizinec odjel bez zaplacení hned třináctkrát.

Sedmačtyřicetiletý cizinec měl od října do prosince letošního roku tankovat na čerpacích stanicích po celém Chebsku, ale za pohonné hmoty zřejmě už nechtěl platit, protože vždy po natankování okamžitě odjel. Osudnou se mu stala dne 12. 12. 2018 v dopoledních hodinách benzina v Hazlově, kde ho poznala všímavá zaměstnankyně čerpací stanice, která věděla, že ho policisté hledají a okamžitě tak hlídku přivolala. Během několika málo minut se na místo dostavili policisté z obvodního oddělení Františkovy Lázně, kteří cizince zadrželi a převezli na oddělení k dalším úkonům.

Šetřením policistů bylo zjištěno, že cizinec měl bez placení odjet hned třináctkrát a čerpacím stanicím tak měl způsobit škodu téměř 12 tisíc korun. Po provedených úkonech zahájili chebští kriminalisté trestní stíhání sedmačtyřicetiletého cizince, kterého obvinili z přečinu Krádež. Kriminalisté také podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu vzetí do vazby, který jej ale neakceptoval.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Kromě policistů mají v tomto případě velkou zásluhu na zadržení cizince také zaměstnanci všech čerpacích stanic na Chebsku, kteří s policisty úzce spolupracovali.

prap. Jakub Kopřiva