Foto: PČR

Krátce před půl šestou hodinou večerní včerejšího dne (29. 11. 2016) vyjížděly všechny složky IZS k tragické dopravní nehodě, ke které došlo na jižním okraji obce Suchdol nad Lužnicí. Informuje por. Mgr. Miroslav Doubek.

Foto: PČR

Řidič (53) osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, přijíždějící do Suchdolu ve směru od obce Dvory nad Lužnicí, vjel z dosud neupřesněné příčiny na zvukovým a světelným signálem zabezpečený železniční přejezd, kde právě projížděl osobní vlak ve směru od Českých Velenic na Třeboň.

Následkem střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým přímo na místě podlehl. Ve vlakové soupravě se včetně strojvedoucího nacházelo devět osob, nikdo z nich nebyl naštěstí zraněn. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u strojvedoucího proběhla s negativním výsledkem. Hmotná škoda na vozidle a vlakové soupravě byla odhadnuta na souhrnnou částku 550 000 korun.

Foto: PČR

Příčina, průběh a případná míra zavinění události jsou předmětem následného šetření jindřichohradeckých kriminalistů, dopravních policistů a pracovníků drážní inspekce. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u zemřelého nařízena zdravotní pitva.

Tato událost si tak vyžádala již bohužel 56. oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích. Mějme tuto skutečnost na paměti, věnujme řízení vždy maximální pozornost a pamatujme na pravidlo šťastného návratu.

Zdroj: Policie ČR