Ilustrační foto

Vážná nehoda zastavila provoz na železniční trati mezi Libercem a Hradcem. Zemřelo při ní nezletilé dítě. Informuje mjr. Bc. Vlasta Suchánková.

Dne 25. ledna krátce před půl šestou večer, zastavila vážná nehoda provoz na železniční trati mezi Libercem a Hradcem. Obětí střetu s rychlíkem jedoucím od Liberce na Pardubice se stalo nezletilé dítě.

Oznámení o nehodě, která se stala v Košťálově na Semilsku, obdželi policisté z linky 112. Okamžitě vyjeli na místo neštěstí všechny složky Integrovaného záchranného systému. Lékaři zdravotnické záchranné služby se snažili poskytnout sraženému dítětti maximální pomoc. „Zranění byla velmi závažná, náš lékař bohužel musel konstatovat už jen smrt,“ sdělil Michal Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

O tragické události informovali policisté rodinu dítěte, které rovněž poskytli okamžitou pomoc krizového interventa. Nehoda se stala v místech, kde se železniční trať kříží s účelovou komunikací. Proč k tragické události došlo a jaké byly její okolnosti zjištťují nyní kriminalisté z Územního odboru v Semilech.

Zdroj: PČR