Foto: PČR

Během uplynulé noci došlo na silnicích v okrese Vsetín ke dvěma nehodám s chodci. Bohužel ve Valašském Meziříčí po nárazu nákladního auta zemřel muž. Ve druhém případě žena utrpěla lehké zranění. Informuje por. Bc. Vladislav Malcharczik.

Tragická nehoda se stala včera 1. prosince krátce po půl jedenácté večer ve Valašském Meziříčí na silnici I/35 v prostoru za kruhovým objezdem u obchodního centra Tesco. Ve směru na Hustopeče nad Bečvou nestačil reagovat jednašedesátiletý řidič vozidla Renault s návěsem na chodce před ním a došlo ke střetu. Chodec se pohyboval taktéž směrem k Hustopečím uprostřed jízdního pruhu v tmavém oblečení a bez osvětlení. Při střetu čtyřicetiletý chodec z Valašského Meziříčí utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Dopravní policisté i kriminalisté začali ihned zjišťovat okolnosti této dopravní nehody. U řidiče z Valašského Meziříčí provedli dechovou zkoušku. Nezjistili ovlivnění alkoholem. Škoda na vozidle činí deset tisíc korun. Kriminalisté přizvali k této události soudního znalce v oboru dopravy a nadále na případu pracují. Jedná se o šestou letošní dopravní nehodu na silnicích okresu Vsetín, kdy některý z účastníků přišel o život.

Druhá nehoda se stala dnešní ráno 2. prosince ve Vsetíně o tři čtvrtě na šest. Na přechodu pro chodce na ulici Smetanova u mostu přes řeku přecházela osmnáctiletá žena ze Vsetína. Od centra přijížděl na přechod jednašedesátiletý řidič ze Vsetínska, ženu přicházející z jeho levé strany přehlédl a došlo ke střetu. Žena byla s lehkým zraněním převezena do nemocnice. Policisté provedli u obou dechové zkoušky. Obě byly negativní. Škoda na vozidle činí deset tisíc korun. Dopravní policisté pokračují ve zjišťování okolnosti této dopravní nehody.

Obě dopravní nehody se staly v době snížené viditelnosti. I když povinnost nosit reflexní prvky v tuto dobu platí na komunikacích mimo obec, doporučujeme chodcům užití těchto prvků i ve městech a vesnicích.

Zdroj: Policie ČR